Týdeník policie

Dec 5, 2016

TÝDENÍK POLICIE: Nezletilá dívka měla týrat fenku, i se štěňaty si ji odvezli pracovníci záchranné stanice


V neděli krátce před šestnáctou hodinou byla požádaná o spolupráci PČR z Horního Slavkova. Jednalo se o oznámení týrání zvířete, se kterým měla nezletilá osoba silně udeřit o zem. Navíc se jednalo o matku štěňat. Štěňata odjeli do organizace Dogpoint a fenka dnes absolvovala vyšetření.

Kategorie: ARCHIV
Zaslal: hajkovakarolina

Petr Prokeš - záchranná a odchytová služba pro zvířata:

Dnes jsme s fenkou absolvovali RTG vyšetření. Jak pozná i absolutní laik, nožičky jsou jedna báseň. Také se zcela určitě jednalo o jednorázový "zkrat".... Samozřejmě ironie. Každá ta zlomenina je jinak stará a rozhodně to není týden. Mnoho týdnů má fenka rozlámanou jednu nohu, druhá rozlámaná noha je čerstvějšího data.... Po těle má několik ran a jizev též různého staří.... Nevím jaký je názor lékařů, snímky pošleme k posouzení a na cenění případných operací, ovšem vidíme to v dost černých barvách...

PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK

Týdeník policie 4. 12.

Po našem příjezdu (Nová Ves na Sokolovsku – sociálně vyloučená lokalita) jsme nejprve šli k oznamovatelům pro fenku. Laickým odhadem zlomenina pánve, možná i vykloubená kolena, vyhublá, po těle oděrky, teplota…

Fenku jsme tedy od oznamovatele za asistence policie převzali a ještě jsme chtěli vidět štěňata. Následně jsme tedy jeli do bytu té dotyčné, která měla fence ublížit. Na ohrazeném prostoru, cca 1m2, se tísnila čtyři odrostlá štěňata, evidentně těžce přečervená. Ptal jsem se, čím je krmí a co s nimi hodlají dělat. Prý tak normálně, oni sežerou všechno, mají to, co my, chleba, polívku…Může být na mě podáno klidně 24 dalších trestních oznámení, ale štěňata jsem odvezl taky. Směřovali jsme ihned na veterinární pohotovost k MVDr. Jiránkové. Fence byla poskytnuta veškerá možná, v tomto ohledu velmi omezená, péče, podány léky proti bolesti, štěňata jsme odčervili, všechno jsme to nakrmili a uložili.

Dále to budou řešit odpovědné orgány státní správy, jako je vedení obce a KVS. Obec se k tomu nestaví nijak, na dosahové telefony se nedá dovolat.

Tedy opět máme u sebe 5 psů, obrovské náklady a odpovědní si chodí po nákupech při adventní neděli…

Zdroj : TÝDENÍK POLICIE

10+1 způsob, jak pomoci psům v nouzi