Novinky

Další krádež psa v Praze

Ve večerních hodinách přijala městská policie oznámení na linku tísňového volání, že v Klapkové ulici došlo ke krádeži psa. Svědkyně celé události dále sdělila, že majitelé psa – cizinci jsou na místě a ona vyfotila na mobilní telefon muže, který psa ukradl.

Co se stalo?

Majitelka hlídce městské policie řekla, že psa společně s přítelem uvázali u vchodu a šli nakupovat. Když vyšli ven, pes tam již nebyl. V tu chvíli je ale oslovila svědkyně celé události s tím, že viděla, jak nějaký muž psa odvázal a odešel s ním neznámo kam.

Přítel majitelky se po prohlédnutí fotografie vydal psa hledat. Poté co ho našel, se strhla jak slovní, tak fyzická potyčka, ale psa se podařilo neznámému mladíkovi vytrhnout. Pokusil se dokonce dotyčného vyzvat, aby setrval na místě do příjezdu policie. Mladík však utekl.

Majitelka psa uvedla, že má hodnotu 7 až 15 tisíc korun. Protože její přítel nepožadoval žádné ošetření, strážníci poučili všechny přítomné o dalším postupu, prohlédli si fotografii a vydali se do přilehlých ulic pátrat po pachateli. Mladíka nalezli na zastávce MHD v ulici Pod Sídlištěm. Sedmadvacetiletý muž jim sdělil, že se mu pes líbil, tak si ho chtěl prostě vzít. Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a převezli na místní oddělení Policie ČR.

Zdroj: Městská policie hl. m. Prahy

Policejní nahrávka hovoru
Zasláno dne Oct 28, 2018 do kategorie ARCHIV