Novinky

Policie zabavila majitelům 79 zanedbaných psů

Trestní oznámení Státní veterinární správy, nadměrný štěkot, vytí a opakované stížnosti obyvatel postupně vyvolaly podnět k uskutečnění domovní prohlídky v jednom z domů v obci Mladějov na Moravě.

Jeden dům, dva lidé a 79 psů

Domovní prohlídka se uskutečnila 24. října za přítomnosti policejních vyšetřovatelů, technika a psovoda. Taktéž byla přítomna i Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Pardubický kraj a nezúčastněná osoba. Dalším důvodem pro provedení domovní prohlídky bylo to, že osmašedesátiletá majitelka se svým čtyřiatřicetiletým synem při opakovaných kontrolách odmítala vpustit pracovníky státní veterinární správy do svého obydlí. Vždy jen ukázala několik psů před domem. Už v této době psi vykazovali známky špatného chovu.

Při domovní prohlídce bylo zajištěno neuvěřitelných 79 zanedbaných psů – kříženců malého a středního vzrůstu. Ti byli chováni v nevyhovujících podmínkách uvnitř domu, který obývala i majitelka se synem. Pejsci byli následně umístěni v okolních útulcích v Lanškrouně, Ústí nad Orlicí a Vendolí. Majitelé se zajištěných zvířat na místě vzdali a v současné době jsou v gesci města Moravská Třebová. Útulky, tak pro ně budou moci v krátké době hledat nové majitele.

Žena i se synem jsou podezřelí z přečinů zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a týrání zvířat. V případě prokázání viny před soudem jim hrozí až dva roky za mřížemi.

30. října 2018

por. Bc. Ondřej Zeman - tiskový mluvčí police ČRO případu dnes také proběhla reportáž v pořadu Televizní noviny na TV Nova:
Zasláno dne Oct 30, 2018 do kategorie ARCHIV