Novinky

Upřímný množitel

Nabízím k okamžitému prodeji krásná, vymazlená čistokrevná štěňátka čivavy bez PP....

Inzerci už nezaplavují jen nabídky levných psů bez pp. Pomalu, ale jistě i falešné inzeráty.Tyto inzeráty mají cíleně zájemce varovat před koupí psa z nevhodných podmínek. Jelikož poptávka určuje nabídku, je spousty těch,kteří množí pouze za účelem zisku.

Text inzerátu: Nabízím k okamžitému prodeji krásná, vymazlená čistokrevná štěňátka čivavy bez PP, dlouhosrstá i krátkosrstá, máme i čistě bílou fenečku! Po dohodě dovezeme. Štěňátka jsou po malinkých rodičích, zaručena váha do max. 2kg v dospělosti. K dispozici jsou vzácný pejsek sable s bílou, dlouhosrstý (1. foto), dlouhosrstá fenečka red (zrzavá) s bílou (2. foto), blue sable fenečka dlouhosrstá (3. foto) a poslední, luxusní krátkosrstá bílá fenečka (foto 4). Jsou naučení papat granulky a konat potřebu na podložku. Cena za pejska 6000, za fenky 6500 a za bílou fenku 7000kč.


Rodiče vypadají úplně jako čivavy ale jsou bez PP, takže vám bohužel nemůžu zaručit, že třeba nejsou křížení. Nemají žádná zdravotní vyšetření, protože to nikdo u psů bez PP nepožaduje. Narozdíl od chovatelů s PP jsem se neobtěžovala udělat rodičům vyšetření na dědičnou luxaci pately (nemoc kolenních kloubů). Taktéž netuším, zda se mezi předky nevyskytují onemocnění srdce. Je možné, že rodiče nebo štěňata mají vady chrupu, jak je u malých plemen časté - ale nezjišťovala jsem to, proč taky, když to žádné nové majitele nezajímá. Možná mají fontanelu (defekt lebky, u čivav poměrně častý), ale nezajímá mě to, a kupující většinou ani nevědí co to je. Očkovaní a odčervení jsou, to už dneska požaduje skoro každý, ale čipovaní ne - nemám důvod svoje štěňata jakkoli označovat než odejdou do nových domovů, protože je mi srdečně jedno, zda někdy v budoucnu skončí v útulku, kde by podle čipu mohli zjistit že jsou ode mě. Ceny za štěňata jsem si určila podle toho, jak dobře se dají prodat, ne podle skutečné kvality štěňat - stejně nikdo nepozná, zda ta štěňata jsou kvalitní nebo ne, hlavně že jsou roztomilá.


Divíte se, za co teda chci tolik peněz, aniž bych měla s odchovem nějaké větší náklady? (to, že jsem za krytí Beníkem platila 200kč sousedce vám přece vykládat nebudu). Divíte se, jak můžu chtít za štěňata skoro ty samé peníze, za jaké lze koupit skutečně čistokrevné čivavy s PP a po zdravotně vyšetřených rodičích? Tak se nedivte - dělám to tak, protože lidi kupují. Nezjišťují, neptají se, neověřují si, ale stačí jim hezká fotka a pár slibů jak jsou štěňata čistokrevný a malinkatý.


Tak buďte stejně upřímní jako jsem teď byla já a kupte si štěně bez PP. Vy chcete výhodně koupit, já výhodně prodat. O nějaké zdraví a rozvoj plemene přece ve skutečnosti nejde ani vám, ani mně ;-)

Text inzerátu: Malinkatý umazlený pejsek, maminka york+bišonek, tatínek s čistokrevný bez PP (nadpočetný vrh). Je vhodný zejména pro ty, kteří: Nemají dost času, nechtějí se o pejska starat denně, nepotřebují "značkového" psa s PP, nechtějí utrácet za drahé krmivo a veterináře. Pejsek byl jednou odčerven, zatím není očkován, to přenechám na preferencích nového majitele. Po dohodě mohu dovézt kamkoli, předání na jakékoliv benzínové pumpě/nádraží.


Přijde Vám to celé absurdní? Ano, máte pravdu, ale takto probíhá prodej "čistokrevných" psů i koček bez PP. Nekupujte zvířata bez PP, útulky jsou plné psů i koček čekajících na svůj happy end. Pokud Vám to absurdní nepřijde, zkuste si pořídit spíše kamaráda z plyše.


Tabulka inzerce

V tabulce níže je uvedena inzerce psů od překupnice psů za měsíc leden 2015. Tato paní však nemá doma množírnu, ale pejsky dováží a přeprodává dál. Inzeruje nonstop a každý měsíc si zde lidé kupují štěně, aniž by jim vadilo, že na místě není k vidění fenka, co štěně porodila.

Jste překvapeni jaké částky se zde točí? Také nesouhlasíte s prodejem psů bez PP za účelem zisku? Pomozte sdílením článku a šířením osvěty.

zdroj : facebook, bazos.cz


Zasláno dne Nov 11, 2015 do kategorie ARCHIV