Novinky

Nováček u policejních psovodů slaví první úspěch

Kyjovští policisté nedávno přijali oznámení o podezření, že si mladý muž z Kyjovska mohl sáhnout na život. Obavu o něj projevili rodinní příslušníci, kterým poslal zprávu, že chce ukončit svůj život kvůli dlouhodobějším osobním potížím. Do pátrání po něm se tak zapojili policisté, kteří si přizvali i novou posilu – policejního psovoda nováčka s jeho svěřencem BigBoyem.

TÝDENÍK POLICIE

V místě bydliště pohřešovaného muže byly nalezeny krevní stopy, které nasvědčovaly, že si skutečně něco udělal. Nikde však nebyl k nalezení.

Stopu nakonec zachytil mladý policejní pes, který je také nováčkem ve službě. I přes nepříznivé počasí a noční dobu se nenechal zmást jinými stopami a cíleně se vydal po té správné. Cestou našel zakrvácený nůž a později i cigaretu, kterou pohřešovaný odhodil. Přibližně po půlkilometrovém pátrání zachytil pes čerstvou stopu a sebevědomě po ní šel.

U starého nepoužívaného dřevníku v polích vypátral a označil nalezenou osobu s krvavým zraněním na krku a rukou. Policisté zraněnému muži okamžitě poskytli první pomoc a později předali do péče záchranářů.

Chtěli bychom tímto vyzvednout výkon nováčka psovoda, který je čerstvě po kurzu začleněn do přímého výkonu a má mladého psa, který teprve nabírá policejní zkušenosti. Jejich první úspěch tak přispěl k záchraně lidského života.

ZDROJ: POLICIE ČR

POR. BC. PETR ZÁMEČNÍKZasláno dne Feb 18, 2020 do kategorie ARCHIV