Novinky

Zahájení sbírky na nové kotce pro útulek Dogpoint

Dobré psí útulky je třeba si hýčkat. Jedním takovým je i Dogpoint ve Lhotkách u Kostelce nad Černými lesy. Dříve michelský útulek již pět let buduje zázemí pro opuštěné a týrané psy v bývalé hájence v lesích mezi Kutnou Horou a Prahou. Podporuje je i pražský obchod We love dogs – Hunter s chovatelskými potřebami a spolu s útulkem se rozhodl uspořádat charitativní akci We love Dogpoint, jejíž výdělky poputují na pět nových kotců v areálu útulku.

We love Dogpoint

Tam, kde v současné době stojí útulek Dogpoint ještě před pěti lety chátrala polorozbořená hájenka uprostřed lesů. Tým útulku, který do té doby sídlil v pražské Michli, potřeboval větší a vhodnější prostor, zároveň se ale potýkali s nedostatkem financí, proto vznikal nový útulek hlavně za pomoci dobrovolníků, darovaných materiálů a finanční podpory soukromníků.

Jedním z nejrannějších sponzorů je i obchod s chovatelskými potřebami We love dogs – Hunter. „S Dogpointem spolupracujeme od samého počátku, kdy jsme se zapojili do podpory rekonstrukce a výstavby jeho areálu, tedy už přes pět let. Líbil se nám jeho plánovaný přístup k opuštěným a znevýhodněným pejskům a musím říct, že se jej opravdu daří realizovat na 100 %. Michaela Zemánková, zakladatelka útulku, je neuvěřitelně obětavá, pracovitá žena a velmi schopná manažerka. Neznám žádný jiný útulek v ČR, který je tak profesionálně vedený s takovou péčí o pejsky,“ vysvětluje Václav Žák, spolumajitel obchodu We love dogs , proč se rozhodl podporovat zrovna Dogpoint.

„We love dogs – Hunter nás podporuje od začátku budování útulku na novém místě. Tehdy nevěděli, kam se za těch 5 let útulek posune, ale přesto do nás vložili důvěru a neuvěřitelně nám pomohli postavit se na nohy a posunout se o mílové kroky dopředu. Moc si toho vážím, u nich mám opravdu pocit, že jejich podpora je především od srdce. Jsem jim za to moc vděčná,“ chválí si dlouholetou podporu obchodu Michaela Zemánková. Pod jejím vedením se z ubytovny pro ztracené psy stalo místo, kde se s návštěvami a zájemci o adopci dveře netrhnou.

Vzít si psa z útulku je šlechetná věc. Pokud máte doma zavedenou smečku, buďte ale opatrní, protože psi z útulku mohou mít po prožitých traumatech nestálou povahu a mohli by nechtěně narušit rovnováhu nastolenou mezi vašimi psy. S adopcí by neváhala ani herečka Kateřina Brožová, své dva miláčky, jezevčíka Maxe a ridgebacka Jordiho, ale dobře zná a je si vědoma jejich temperamentu. „Kdybych věděla, že to ti dva zvládnou, neváhala bych. Vím také, že pejsci z útulku jsou nesmírně vděční a oddaní novému pánovi. Je mi každého velmi líto, že se tam musel dostat. Vzala bych si klidně takového pejska, ale s Maxem a Jordim by to nešlo. Myslím, že by velmi žárlili, jsou to pěkná kvítka. Moji nejvěrnější kluci! Mají se rádi a šéf je jezevčík Max,“ vysvětluje hierarchii půvabná Kateřina.

Miroslav Etzler přišel ke svým psům, papírovým grifonkům Ňuněle a Bubákovi, díky partnerce Heleně Bartalošové. Kdyby Miroslav psa vybíral sám, bude pravděpodobně z útulku. „Spousta mých kamarádů má pejsky z útulku a jsou něčím cennější. Je to stejné jako u lidí. Čím víc škrábanců na duši, tím lepší charakter… většinou,“ smál se známý herec a komik. Doma už má ale plno, takže dalšího psa s partnerkou nechystají. Z dvouročního syna Samuela se i přes počáteční žárlivost pejsků stal plnohodnotný člen skupiny. „Samuel a grifoni tvoří silnou jednotku! Jsou parťáci a baví se vzájemně. Krásná spolupráce,“ chválil si Miroslav Etzler svou domácí smečku.

Návštěvníci charitativní akce mohli přispět přímo do kasičky, nebo účastí v tombole, či zakoupením občerstvení ve foodtrucku La Porchetta di Simone, který nabízel na akci italské lahůdky. Na víkendové sešlosti se podařilo vybrat 27.760 korun, ke kterým se později přidá výtěžek z kasiček umístěných na prodejnách. Každý psí kotec stojí 25 000,-Kč, tím pádem zbývá vybrat ještě 97.240Kč Podpořte psí útulek Dogpoint i vy koupí vybraného zboží nebo přímým finančním příspěvkem do kasičky v prodejnách nebo charitativním voucherem na e-shopu We love dogs.

FOTOGALERIE


Zasláno dne Jul 19, 2020 do kategorie ARCHIV