Novinky

Jan 20, 2022

Jak zabavit psa, když je venku zima?


Zima je stále za našimi okny. A zatímco některá psí plemena s příchodem zimy doslova ožijí a chytí druhý dech, nesmíme zapomenout ani na ty, kteří by nejraději nevystrčili packu z domu. Proto vám Fitmin přináší rady a tipy, jak své čtyřnohé miláčky zaměstnat i během zimních dní a večerů.

Kategorie: ARCHIV
Zaslal: hajkovakarolina

V zimním období, kdy váš pejsek netráví tolik volného času venku, je důležité, abyste našli způsob, jak ho zabavit doma. „Aktivit existuje spousta. S pejskem můžeme upevnit a vypilovat poslušnost. Zároveň můžeme po domě schovávat hračky či pamlsky a zaměstnat pejskovi mozek, případně se společně mazlit a užívat si chvíli klidu. Důležité ale je znát míru odměňování a pejska nepřekrmovat pamlsky zbytečně moc,“ radí specialistka na výživu značky Fitmin,, Adéla Palacká. To by vedlo ke zvýšení hmotnosti psa, a tedy nadměrné zátěži zejména pro jeho klouby.

Hrajte si spolu

Existuje spousta her, které vašeho pejska zabaví a budou stimulovat i jeho mozek nebo se díky nim naučí jemné motorice.

Po chvíli hraní si s oblíbenou hračkou mazlíčka namotivujete a následně pak hračku schovejte. Vyzvěte ho, aby ji našel a pokud bude úspěšný, pochvalte ho. Pro správné pochopení hry nejprve oblíbenou hračku schovávejte na viditelná místa, postupem času můžete hru ztížit.

Cílem každé procházky je mazlíčka vyčerpat a zbavit ho tak přebytečné energie. V zimním období můžete dlouhé procházky nahradit zábavnými, ale vyčerpávajícími čichacími hrami. Pamlskem, který pejskovi nejdříve ukážete a necháte ho k němu přičichnout, ho namotivujete a poté pamlsek jednoduše schováte. Po nalezení nezapomeňte na slovní pochvalu.

Ne vždy máme na domácí mazlíčky tolik času, abychom se jim mohli věnovat po celý den. Toto je jeden z mnoha způsobů, jak své čtyřnohé miláčky zabavit na delší dobu. Pro výrobu jednoduchého domácího hlavolamu pro psy je vhodná jakákoliv nádoba, ideálně například košíčky na muffiny. Do té vložíte pamlsek a obrátíte dnem vzhůru. Cílem je, aby pejsek košíčky jemně čumáčkem otočil a dobrotu si našel.

Naučte se nový trik

Psi milují nové výzvy. Při učení nových triků si oba užijete mnoho zábavy a upevníte i váš vztah. Navíc to rozvíjí psí mysl a zlepšuje jejich schopnosti a dovednosti.

Základem je, aby znal pes jednoduchý pokyn: „Pusť to!“. Když dokáže váš mazlíček na tento povel pustit hračku na zem, vezměte si koš na hračky a umístěte ho psovi pod tlamu. Následně pokyn opakujte a jakmile hračka dopadne do koše, psa odměňte. Pokyny opakujte i bez koše, ale psa odměňte pouze v případě, že se hračkou do koše trefí. Pes velmi rychle pochopí, za co dostane odměnu, čímž se dokáže naučit své hračky uklidit.

Pokud váš pes ovládá podání tlapky, naučíte ho tento trik poměrně snadno. Držte ruku svisle a řekněte známý povel „pac“. Jakmile pes zvedne tlapku a dotkne se vaší ruky držené svisle, dejte mu odměnu. Ze začátku může být trochu zmatený, ale věřte, že si na nový povel rychle zvykne a vy ho nakonec můžete přejmenovat na „high five“ nebo „plácni“.

Mazlete se a tulte se

Rozhodně důležitým faktorem je nezapomínat projevovat svému mazlíčkovi dostatek lásky! Kontakt ve formě komunikace, pochval, poplácání či objetí je důležitý. Nejenom, že ho tím uklidníte a dáte najevo, že je vše v pořádku, zároveň může takové objetí zlepšit náladu a navodit pocit pohody i vám samotným. Podle Adély Palacké je důležitý i samotný odpočinek: „Dejte mazlíčkům prostor. Rozhodně nenechte pejsky, aby za vámi celý den chodili. Nebojte se zavřít do vedlejší místnosti. A když si oba dostatečně odpočinete, zase se mazlete, hrajte si, cvičte spolu a povídejte si.“

Dejte si společně něco dobrého

A jako bonus si můžete dát společně něco dobrého. Zatímco vy si uděláte nějakou dobrou večeři či svačinku, u psů doporučujeme sáhnout po něčem zdravém a chutném. K ruce vám mohou být například přírodní, ručně vyráběné superprémiové pochoutky Fitmin Purity Snax. Ty jsou vyrobené z čerstvého masa, amarantové mouky a blahodárných bylinek. V těchto pochoutkách navíc nejsou žádné chemické konzervanty, nežádoucí stabilizační látky, přidaný cukr, sůl ani barviva. Na výběr máte lahodné masové proužky Fitmin Purity Snax Stripes, křupavé placičky Fitmin Purity Snax Nuggets anebo křupavé kostičky Fitmin Purity Snax Bones. Pamlsky jsou v dostání ve variantách – Jehněčí Hovězí, Zvěřina, Játra a Kuřecí. Můžete si tedy být jisti tím, že svému pejskovi dáváte výbornou a opravdu zdravou pochoutku, která ho neomrzí.

Více informací o produktech naleznete na stránkách www.fitmin.cz

O značce Fitmin

Fitmin je tradiční česká značka sídlící v podhůří Orlických hor, kde s respektem k přírodě a láskou ke zvířatům vyrábí krmiva, výživové doplňky a naturální pochoutky pro psy, kočky a koně. Od vzniku značky Fitmin uplynulo už více než 24 let a za tu dobu se mnohé změnilo, avšak základní hodnota rodinného byznysu – poctivý přístup k práci – zůstala zachována. Celou společností i nadále prostupuje duch původních zakladatelů společnosti, rodiny Štěpánkových. Jejich chovatelská a zemědělská tradice měla v Helvíkovicích vždy hluboké kořeny. Jako první u nás Fitmin v roce 2010 přišel s unikátní technologií přidávání čerstvého masa do procesu výroby krmiv, díky které si produkty zachovávají skvělou chutnost. Živiny zůstávají ve špičkové kvalitě a nejsou zničeny vysokými teplotami jako v případě, že je maso nejdříve zpracováno v moučku a teprve potom do granulí. Navíc to není maso ledajaké – jedná se o maso vysoké kvality, které je srovnatelné s kvalitou masa, které se používá v potravinářství.

Zdroj: Fitmin.cz