Psí magazín

Feb 2, 2016

Chtěli bulíka bez PP a teď varují ostatní


Jedna příjemná slečna kdysi taky nepotřebovala PP, protože pes měl být jen na mazlíka. Teď jí doma umírá milovaná fenka, které ještě nebyly ani 2 roky...


Kategorie: ARCHIV
Zaslal: hajkovakarolina
Dobrý den přátelé, chci se s Vámi podělit o svůj příběh. Doufám, že to i bude malé varování.

V roce 2014 jsme se s přítelem rozhodli, že si pořídíme bulíčka, fenečku. Tenkrát jsem neměla ani ponětí o nějaké problematice množíren a i sám přítel tvrdil, že PP psa nepotřebujeme, že na výstavy chodit nebudeme. Neprotestovala jsem.

Na bazoš.cz jsme našli inzerát a hned volali. Pan J. Šťastný z Hovoran u Brna nám řekl, že zájemců má více a že na to spěchá. Tak jsme druhý den jeli. Mezi tím nám poslal fotky rodičů, kteří údajně PP mají. Na místě jsme oba rodiče viděli a k tomu další asi 3 plemena, která má v kotcích. Ano, ani to mi nepřišlo divné.

Malou Drie jsme si šťastni vezli domů, byla to naše láska. Byla malé 4 měsíční štěňátko, které bylo hravé a přátelské, ale pořád pila a počůrávala se. Vypila klidně i 5l vody denně. V říjnu 2014 si zacala čůrat do pelíšku, to už jsme letěli na vterinu, že asi není něco v pořádku. Tenkrát v Liberci, kde jsme byli na víkend. Tam nám po více jak dvou hodinách a různých testech řekli, že má pravděpodobně vrozenou vadu ledvin a že se jí v malém množství vytvářejí červené krvinky. Už tenkrát jí nedali moc naděje na dlouhý život.

Náš veterinář v Praze nám předepsal léky a dietu. V červnu 2015 jsme se rozešli a nastala střídavá péče. Do včerejšího dne bylo vše při starém, alespoň z mého pohledu. Dnes, když jsem si Drie brala, řekl mi, že už týden je špatná. Nechce žrát, má průjem a zvrací. Ale venku prý normálně běhá. Mně však přišla apatická a tak jsem s ní šla rovnou na veterinu. Nechtělo se jí vůbec jít. Vypadala unaveně a pořád jsem ji musela přemlouvat, motivovat, aby šla.

V roce a půl váží 14,4 kg.

Po testech mi řekli, že jed z ledvin se jí dostává do celého tělíčka. Dali mi léky na podporu chuti k jídlu, ale není jisté, že zaberou. Pokud ano, maximálně na měsíc. A i přes léky se vše vrátí.

Umírá...

zdroj : facebook