Novinky

Den placaté zábavy pobavil i pomohl...

V sobotu 9.10. proběhl v Měšicích nedaleko Prahy DEN PLACATÉ ZÁBAVY, který byl pro všechny milovníky psů s placatými čumáčky jako jsou mopsíci, buldočci nebo třeba grifonci a brabantíci. Celá akce měla účel nejen přátelského setkání, ale také pomoci a tak jsem na místě nesměla chybět. Jak se to celé povedlo si podívejte níže.

První co musím pořadatelům akce pochválit bylo místo konání. Den placaté zábavy se konal u restaurace Sokolovna v Měšících, která nabízela výborné zázemí a především velkou travnatou plochu, kde se během dne odehrával bohatý program. Celkem se sešlo odhadem 200 psích nadšenců a chrochtání placatých hubiček bylo slyšet na každém kroku.

Na místě se vybíralo vstupné, které se po akci rozdělilo pro dva spolky a to OZ Frbul a Kočičí štěstí, které také měli na akci stánky. Dále probíhal charitativní bazárek a tombola ve kterých se díky návštěvníkům povedlo vybrat krásných 41 070,- za což jim patří veeeeeeeeeelikáááááánskééééééé díky.

Během dne probíhalo několik soutěží, které všem vykouzlili úsměvy na rtech a řídily se heslem: není důležité vyhrát, ale zasmát se! Placaté hubičky tak čekala například ulička plná pamlsků a hraček, kterou museli proběhnout na čas a odolat nástrahám. To se povedlo jen málo komu a většina hned zabořila čumáky do trávy a začali se cpát piškoty.

Dále pejsky čekala soutěž v agility, které někteří viděli poprvé v životě, někteří jen dělali, že je nikdy neviděli aby z páníčků dostali co nejvíce pamlsků. Byli ovšem i tací chlupáči, co dráhu proběhli bez mrknutí oka a byla jsem až překvapená, jak takové placaté hubičky dokáží být šikulové.

Perličkou v programu pak byl tanec se psem či ,, maškarní ,, kdy už nás boleli břicha, jak jsme se za ně smíchy popadali.

Díky sponzorům čekali na soutěžící bohaté ceny a za to patří poděkování firmám: Pučálka s.r.o., 3Dvykrajovatka.cz ,Legendárky, Prababička Fanynka , Plechové dózy Kerásek a Energyvet.cz.

Na dni placaté zábavy nechyběla ani osvěta a tak jsem měla tu čest představit projekt PŘIDEJ PAC PROTI MNOŽÍRNÁM, ve které jsem se věnovala problematice překupníků psů a tomu jak důležité jsou v boji proti množírnám média. Také jsme si s dětmi zahráli oblíbenou hru HLEDÁNÍ ZTRACENÉHO PEJSKA, ve které jsme si ukázali, jak moc je důležité aby měl pejsek na obojku telefonní číslo a měl registrovaný čip.

Musím uznat, že na akci panovala naprosto báječná atmosféra a přálo nám i počasí. Sluníčko svítilo a jediné na co si musím postěžovat, bylo chladno. Ale jak se říká, není špatného počasí, ale oblečení a pejskům naopak naprosto vyhovovalo, že nebylo vedro, které špatné tyto rasy snáší a já se nakonec zahřála grogem.

Poděkování na závěr

Chtěl bych za pořadatele poděkovat všem, kteří se účastnili našeho placatého dne. Pevně věřím, že byl zábavný jak pro vás, tak i pro vaše čtyřnohé přátelé. Díky patří vám všem , kteří přinášeli věci k prodeji do našeho charitativního bazárku , který tím byl pestrý a velmi bohatý.

Velice si vážím podpory obce Měšice, která poskytla na tuto akci kulturní grant a dostalo se nám z jejich strany maximální podpory. V neposlední řadě děkuji restaurace Sokolovna, která se starala o naše hladová bříška a o žízeň.

Na závěr také velice děkujeme všem pomocníkům, kteří se starali o zábavu, bez nich by to nešlo. sdělil organizátor akce Tomáš KremlZasláno dne Oct 14, 2021 do kategorie ARCHIV